Blogi

Dzisiaj będzie tylko kilka luźnych zapytań i spostrzeżeń, ale myślę, że wartych rozważenia.

wtorek, 09 sierpień 2016 12:19

Podsumowanie sezonu. Co nam daje?

Napisała

Wakacje, to dla wielu zespołów czas odpoczynku, regeneracji oraz szykowania się na kolejny sezon. Są oczywiście i takie grupy, które nie zwalniają tempa i jeżdżą z występu na występ. Ponieważ sama mam chwilę przerwy postanowiłam zrobić podsumowanie, co mi się udało oraz to, czego nie udało mi się dokonać z zespołem w tym sezonie. Takie zestawienie chciałabym polecić wszystkim, niezależnie od tego czy grupa występuje na meczach czy startuje w zawodach. Co nam ono daje?

Każdy zespół cheerleaders jest inny. Różne zespoły tak samo wiele łączy, jak i wiele różni. Czy można sprawdzić, który jest lepszy? Biorąc pod uwagę cały repertuar, jest to trudne. Jedne zespoły stawiają na show, wykorzystując w swych występach wachlarze, chusty, parasolki, krzesła itp., inne stawiają zaś na technikę tańca, pięknie kręcone piruety, wysokie wymachy itd. Jeszcze inne zespoły stawiają na i jedno i drugie rozwiązanie. Jak zatem ocenić, który jest najlepszy? Czy może ten, który ma najlepszy PR i podąża za nim opinia „najlepszego”?

Żyjemy w czasach „obrazkowych”. Mało kto ma czas i chęci na czytanie długich treści. Dlatego dzisiejszy tekst będzie krótki i o obrazku.

niedziela, 24 styczeń 2016 18:36

"Zostałam cheerleaderką. Moje życie się zmieniło"

Napisała

Nasze skromne grono udzielających się na portalu Polskie Cheerleaderki osób powoli się powiększa. Poznajcie Dominikę Pilkiewicz - tancerkę Cheerleaders Polpharma Starogard Gdański, która na dzień dobry wraca pamięcią do swoich początków na parkiecie i specjalnie na tę okazję wyszperała wyjątkowe zdjęcia.

Może i małą niegrzecznością z mojej strony będzie prośba, aby przed umieszczeniem komentarza, wyrażający opinię o tekście przeczytał go do końca, to niemniej, w celu merytorycznej dyskusji się jej dopuszczam.

Tańczysz podczas meczów czy startujesz w zawodach? Ile razy słyszałaś, że cheerleading to tylko machanie pomponami? Ten artykuł skierowany jest do osób, które uważają, że cheerleading to nic trudnego oraz tych, które chcą być jeszcze bardziej profesjonalne.